تبلیغات
ایران نیوز - فلسطین چگونه اشغال شد؟

خبر گزاری جوانان ایران - آینه

فلسطین چگونه اشغال شد؟

تاریخ:شنبه 19 خرداد 1397-04:29 ب.ظ

فلسطین جزء سرزمین­هایی‌ است كه اولین تمدن­های بشری را در خود جای داده و دارای قدمت هزاران ساله است، اماكن مقدس بسیاری از سه دین آسمانی در آن وجود دارد كه اهمیت آن را دو چنان می‌نماید.

تهران- الکوثر:  براساس اسناد تاریخی، اقوام اولیه‌ای كه در نقاط مختلف این سرزمین سكونت داشته‌اند، عبارتنداز: ‌آموریان، آرمیان، كنعانیان و...

بنی اسرائیل بعد از این اقوام و در بعضی نقاط فلسطین زندگی كردند، البته هم زمان با چند قبیله عبری(بنی اسرائیل) ‌اقوام دیگری نیز مانند كلدانی‌ها،‌ آشوری‌ها و... در فلسطین زندگی می‌كردند، بنابراین ادعای آنها مبنی بر حق تاریخی بر سرزمین فلسطین صحیح نمی‌‌باشد.

صهیونیست­ها بیش از یك قرن و نیم پیش برای ایجاد اتحاد بین یهودیان سراسر دنیا حركت خود را آغاز كردند، آن‌ها در ابتدا شعار وطن یهودی در آرژانتین یا یكی از كشورهای آفریقایی (بیشتر اوگاندا مطرح بود) سردادند ولی بعدها این شعار برای همراهی و هماهنگ­تر كردن یهودیان سراسر دنیا (با دادن بار اعتقادی) متوجه فلسطین به عنوان سرزمین موعود! یهود شد.

این سرزمین تا زمان خلیفه دوم در دست رومی‌ها بود كه بوسیله پیمان‌نامه با صلح و آرامش و بدون خون‌ریزی بدست مسلمانان فتح شد و تا آخر دوران عثمانی‌ها جزء قلمرو حكومت‌های اسلامی و منطقه‌ای با اكثریت مسلمان و بدون هیچ مزاحمتی برای سایر ادیان بود.

سئوالی که در اینجا مطرح است این است که چرا صهیونیست ها خاورمیانه را انتخاب کردند؟

دلیل اول اینکه همه ادیان آسمانی که مردم را به توحید دعوت کردند ، پیامبران عظیم الشانی که مبعوث شدند ، به دنیا آمدند و به شهادت رسیدند ، در خاورمیانه قد علم کردند . حساسیت دوم موضوع نفت و انرژی است ، به طوریکه ۷۵% انرژی دنیا از خاورمیانه در حال تردد است .

عامل سوم اینکه خاور میانه قلب جهان اسلام است . این منطقه تراکم مسلمانان دنیا را در خود جای داده است و مسلمانان با توجه به دستورات دینی خود که آن ها را به خود اتکایی از مسیحیان و یهودیان و دوری از تبعیت از آن ها تشویق می کندو برعکس غربی ها مایل به تسلط بر تمام مردم دنیا از جمله مسلمانان بودند ، بنابراین برای تسلط و کنترل هرچه بیشتر مسلملنان به این نتیجه رسیدند که یهودیان را در این منطقه مستقر نمایند.

. عامل چهارم : موقعیت جفرافیایی است . جغرافیای خاورمیانه به گونه ای است که محل تلاقی چند قاره دنیا است در واقع قلب آسیا ، افریقا و اروپا است . نمی توان امروز از اقتدار سخن گفت ولی خاورمیانه را نادیده گرفت .

لذا وضعیت و مراحل اشغال این سرزمین مقدس به چهار مرحله تقسیم می­شود:‌

1. پیش از اشغال انگلیسی­ ها

تعداد یهودیان [در فلسطین] از 56 هزار نفر [یعنی معادل] 8درصد در مقابل 644 هزار فلسطینی، [معادل] 92 درصد تجاوز نمی‌كرد و میزان اراضی آنان هم به 2درصد می­رسید.

نخستین موج مهاجرت یهودیان در سال 1882میلادی(1261هجری شمسی) آغاز شد و تعداد مهاجران تا 1903 میلادی(1272هجری شمسی) به حدود 20 هزار نفر رسید.[در جنگ جهانی اول دولت عثمانی شكست خورده و كشور عثمانی تجزیه شده و بین قدرتهای بزرگ آن دوران، فرانسه و انگلیس تقسیم می‌شود] پس از اشغال فلسطین توسط انگلیس، در آوریل 1917میلادی(1286 هجری شمسی) بالفور ( وزیر امور خارجه انگلیس) وعده ایجاد میهن ملی یهود را در فلسطین به یهودیان وعده داد. 

پس از جنگ جهانی اول در سال 1919 میلادی مقارن با 1218 شمسی با شكست عثمانی و تجزیه این سرزمین پهناور اسلامی سرزمین فلسطین با توطئه انگلیسی‌ها به قیمومیت«سرپرستی» انگلیس در می‌آید.

قیمومیت یعنی اینكه مردم سرزمین آنقدر عقب مانده باشند كه نتوانند خود را اداره كنند،‌ بنابراین كشوری‌كه توانمند است می‌آید و به حساب كمك به آن سرزمین حكومت می‌كند و مردم آن سرزمین را در حكومت داری توانمند می‌كند و سرآخر سرزمین را به مردم همان سرزمین می‌سپارد

انگلیسی‌ها كه صهیونیست­های یهودی در آن نفوذ داشتند، در دوران قیمومیت اقدام به واگذاری زمین­های فلسطین به آژانس یهود كردند، در این بین این آژانس تلاش می‌كرد علاوه بر زمین­هایی كه انگلیسی‌ها به آنها می‌دهند با مسلمانان وارد معامله شوند و زمینهای آنها را خریداری كنند، از آنجا كه علمای وقت به اندیشه شوم این یهودیان پی برده بودند، ضمن آگاه ساختن مسلمانان،‌ حكم ارتداد و كشتن افرادی كه زمینهای خود را به یهودیان می­فروشند صادر كردند. صهیونیست‌ها به ناچار یا با ظاهری مسلمان و یا توسط وكلای مسیحی زمینهایی را از مسلمانان خریداری كردند با این حال تا سال 1948 یعنی 60 سال پیش كه انگلیسی­ها این سرزمین را ترك كرده و به صهیونیست­ها واگذار كردند و آنها اعلامیه استقلال اسرائیل را صادر كردند، نزدیك به 6/6 درصد كل سرزمین فعلی فلسطین را در اختیار داشتند در حالیكه قبل از اشغال فلسطین یهودیان تنها 2 درصد فلسطین را در اختیار داشتند. 

و اما پس از 1948 یك رشته اتفاقاتی رخ می‌دهد كه اسرائیل مناطق بیشتری را در اشغال خود در می‌آورد كه مهمترین آنها جنگ 1948 و 1967 است.

2. صدور قطعنامه سازمان ملل

صدور قطعنامه سازمان ملل متحد در 29/11/1947 در مورد تقسیم فلسطین به دو كشور فلسطینی و یهودی و تجزیه 54 درصد از سرزمین فلسطین.  54 درصد به صهیونیستها تعلق گرفت و مابقی به فلسطینیان.

3. از جنگ 1948 تا جنگ 1967

صهیونیست­ها در روز 15/5/1948، ساعاتی پس از اعلام پایان قیمومیت انگلیس، برپایی دولت خود را اعلام كردند و جنگ بین باندهای تروریستی صهیونیستی و فلسطینیان آغاز شد،ارتش­های عربی به حمایت از ملت فلسطین وارد نبرد با صهیونیست­ها شدند ولی چون آمادگی برای این جنگ نداشتند، شكست خوردند، البته وابستگی این ارتش‌ها به ویژه فرماندهان آن‌ها به استعمار انگلیس نیز در ناكارآمدی آنان بسیار مؤثر بود.

« پس از اعلام موجودیت رژیم اشغالگر قدس و توسط بن گوریون، اولین جنگی كه این رژیم علیه فلسطین و كشورهای عربی منطقه به راه انداخت به جنگ 1948 معروف است. در طی این جنگ صهیونیستها 78 درصد كل خاك فلسطین را به اشغال خود در آوردند. در اثر این جنگ، نخستین مرحله آوارگی بزرگ مسلمانان فلسطین به وقوع پیوست. طی آن حدود یك میلیون فلسطینی از مجموع یك میلیون و نهصد هزار فلسطینی در آنزمان آواره شدند. حدود 200000 تن از مسلمانان فلسطین به نوار غزه مهاجرت كردند و 496000 تن به اردن و 100000 تن به لبنان و 85000 تن به سوریه و 20000 تن به مصر و عراق كوچ كردند»، «در سالهای 1953 و 1950 کنست رژیم صهیونیستی قوانینی را مبنی بر مصادره اراضی فلسطینی ها به تصویب رساند.»

هنگام شروع جنگ 1948 تعداد فلسطینیان به 000/056/2 در مقابل 000/650 یهودی می­رسید. بخش اعظم افزایش جمعیت یهودی در اثر مهاجرت‌های مورد حمایت نیروهای اشغالگر انگلیسی بوده‌‌است. یهودیان كه تنها 66/5 درصد از اراضی فلسطین را در اختیار داشتند، در طول دوره قیمومیت انگلیس، ‌بر 11 درصد از سرزمین و از جمله 191 روستا و 7 شهر با زور مستولی شدند. سرانجام با اشغال تقریباً 4/3 (سه چهارم) خاك فلسطین در جنگ 1948، نیمی از فلسطینیان از سرزمین و خانه و كاشانه خود رانده شدند و به صورت آوارگان در اردوگاه­ها به حیات خود ادامه دادند.

4. پس از جنگ 1967م (1346ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ شش روزه

صهیونیست­ها در جنگ ژوئن 1967م با قیمانده فلسطین را همراه با شبه جزیره سینای مصر و ارتفاعات جولان سوریه به اشغال خود درآوردند. مجموع سرزمین­های عربی زیر سلطه صهیونیست‌ها به 89359 كیلومتر مربع یعنی چهار برابر زمینهای اشغال شده پیش از جنگ 1967م رسید. پیش از جنگ، فلسطینی­ها 25/2میلیون نفر یعنی 70 درصد از جمعیت را در مقابل 30 درصد یهودیان- كه این درصد در اثر مهاجرت یهودیان از سراسر دنیا بود- تشكیل می­دادند. در طول این جنگ بیش از 410 هزار فلسطینی آواره شدند.اسكان صهیونیست‌ها در كرانه باختری و نوار غزه با احداث نخستین شهرك به نام كفر عتصیون در كرانه باختری در 25/11/67 آغاز شد و تنها در سال اول اشغال، 14 شهرك احداث و 12270 مهاجر یهودی در آن­ها اسكان یافتند.

5. آخرین جنگ اعراب و اسرائیل و آغاز روند سازش

انور سادات، رئیس ­جمهور مصر اولین دولتمرد عربی بود كه پس از جنگ 1973م[13][10] (1352هـ .ش) اعراب و اسرائیل معروف به جنگ رمضان با اسرائیل سازش كرد و آن­ را به رسمیت شناخت و با عقد قرارداد سازش (كمپ دیوید) با این رژیم، موجبات یاس و ناامیدی امت عربی را در مبارزه با اسرائیل و آزادسازی فلسطین فراهم كرد. حضرت امام(ره) بارها این حركت خائنانه به آرمان فلسطین و امت اسلامی را تقبیح كردند. ایشان در موضع خود نسبت به صلح انورسادات فرمودند: «من جداً اقدامات انورسادات ( توافقات كمپ دیوید) را محكوم می‌كنم، سادات با قبول صلح با اسرائیل وابستگی خود را به دولت استعمارگر آمریكا آشكارتر نمود و ملت مصر باید دست این خیانتكار _انورسادات_ را از كشور خود قطع كند و ننگ سرسپردگی به آمریكا و صهیونیسم را از ملت بزداید

نقش ایران چه تأثیری در حركت و پیروزی­های ملت فلسطین داشته است؟

بی­ تردید انقلاب اسلامی ایران نه تنها در انقلاب اسلامی مردم فلسطین نقش بسزایی داشته، بلکه نقش محوری در بیداری و هوشیاری جهان اسلام نیز داشته است. انقلاب اسلامی ایران تبدیل به الگویی برای اسلام‌خواهی، استكبارستیزی و آرمان تشکیل حکومت اسلامی در بین ملت‌های اسلامی شده به گونه‌ای که اردوگاه غرب و سران غیر مردم­سالار عرب را به چالش و واکنش کشانده‌است. آن‌ها به خوبی دریافتند که بیداری جهان اسلام با این همه پتانسیل به ضرر غرب و استمرار حکومت سران غیر مردم سالار عرب خواهد بود. انقلاب اسلامی تأثیر عمیقی برملت مسلمان فلسطین در زمینه بازگشت به آموزه­ های دین، امیدوار شدن به توانایی­های خود، الگو قرار دادن نظام اسلامی توسط مبارزان فلسطینی، قرار دادن مسجد به عنوان پایگاه اصلی مبارزه با دشمنان، سامان دادن وحدت بر محور اسلام و شكل­گیری گروههای جهادی (چون حماس و جهاد اسلامی) به جای گذاشته است كه انتفاضه، محصول تأثیرپذیری مبارزات ملت فلسطین از انقلاب اسلامی است. مدیریت بحران فلسطین تا مدت مدیدی به دست دولت‌های عربی و رهبران سازمان‌های چریکی فلسطینی قرار داشته است ولی آن‌ها نتوانسته­اند در معادله موجود تغییری پدید آورند. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و رهنمود حضرت امام خمینی(ره)که از دریچه مقاومت اسلامی و سازش ناپذیری با اسرائیل به مساله فلسطین می­نگریست، تحولات بسیاری در این مسئله بوجود آمد. پیروزی جنبش حزب­الله در لبنان مرهون اندیشه امام خمینی (ره) است. به گفته سید حسن نصرالله پایه اساس ایده مقاومتی كه در این كشور شروع شد و به حركت درآمد در عمق، قدرت، فعالیت و جدیت خود به امام خمینی (ره) بر می­گردد و اوست كه همه این ابعاد را به مقاومت بخشید و عقب­نشینی بدون قید و شرط رژیم صهیونیستی در سال 2000 از این کشور، یکی از مهمترین پیروزی­های آن‌ها بر رژیم صهیونیستی است که توسط اسلام­گرایان بدست آمد. عقب­نشینی اسرائیل از نوار غزه در سال 2005 نیز مدیون جریان مقاومت اسلامی فلسطین است که در اقدام بعدی با پیروزی در انتخابات، زمام امور دولت را در دست گرفت و مشروعیت انتخاباتی را در كنار مشروعیت انقلابی از آن خود ساخت. این تحولات عمدتاً مدیون تفکر امام خمینی(ره) است که اندیشه اسلام انقلابی و مبارزه را اساس حرکت برای آزدسازی فلسطین قرار داد و جریان مقاومت اسلامی را در منطقه گسترش داد. رهبر شهیدجنبش جهاد اسلامی دکتر فتحی شقاقی در رابطه با نقش انقلاب ایران و تأثیر آن بر مبارزات مردم فلسطین گفته است:« هیچ چیز به اندازه انقلاب امام خمینی(ره) نتوانست ملت فلسطین را به هیجان آورد و احساسات آن­ها را برانگیزد و امید را در دل­هایشان زنده كند. با پیروزی انقلاب ­اسلامی ما به خود آمدیم و دریافتیم كه آمریكا و اسرائیل نیز قابل شكست هستند، ما فهمیدیم كه با الهام از دین اسلام می­توانیم معجزه كنیم و از این رو ملت مجاهدمان در فلسطین، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را به دیده تقدیر می­نگرند و امام خمینی(ره) را از رهبران جاوید تاریخ اسلام می­دانند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
descargar facebook
دوشنبه 28 مرداد 1398 09:51 ق.ظ
Good way of explaining, and fastidious post to take facts about my presentation subject matter, which i am going to present in university.
asics gel lyte iii st alfred
دوشنبه 21 مرداد 1398 07:29 ب.ظ
<a href="http://www.kling-personalmarketing.net/NHL_22/youth-dominic-moore-20-toronto-maple-leafs-breakaway-away-jersey ">youth dominic moore 20 toronto maple leafs breakaway away jersey</a><a href="http://www.kling-personalmarketing.net/NHL_23/youth-arizona-coyotes-oliver-ekman-larsson-reebok-garnet-home-premier-player-jersey ">youth arizona coyotes oliver ekman larsson reebok garnet home premier player jersey</a><a href="http://www.kling-personalmarketing.net/NHL_24/mens-oscar-klefbom-77-edmonton-oilers-premier-home-jersey ">mens oscar klefbom 77 edmonton oilers premier home jersey</a><a href="http://www.kling-personalmarketing.net/NHL_25/womens-eric-fehr-21-minnesota-wild-authentic-player-jersey ">womens eric fehr 21 minnesota wild authentic player jersey</a>
asics gel lyte iii st alfred http://www.seedsofpeace.net/Shoes_10/asics-gel-lyte-iii-st-alfred
lebron 12 heart of lion shirt
دوشنبه 21 مرداد 1398 07:28 ب.ظ
<a href="http://www.thestoryofcancer.net/Shoes_1/nike-free-flyknit-3.0-purple-orange ">nike free flyknit 3.0 purple orange</a><a href="http://www.thestoryofcancer.net/Shoes_10/nike-roshe-run-nm-heather-gray ">nike roshe run nm heather gray</a><a href="http://www.thestoryofcancer.net/Shoes_11/nike-lunar-gato-tf ">nike lunar gato tf</a><a href="http://www.thestoryofcancer.net/Shoes_12/nike-free-distance-womens ">nike free distance womens</a>
lebron 12 heart of lion shirt http://www.snowdengroveamphitheater.net/Shoes_6/lebron-12-heart-of-lion-shirt
pof https://natalielise.tumblr.com
جمعه 11 مرداد 1398 11:12 ق.ظ
Excellent blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers?
I'm hoping to start my own site soon but I'm a little lost on everything.
Would you recommend starting with a free platform like
Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out
there that I'm completely overwhelmed .. Any suggestions?
Thanks! plenty of fish natalielise
http://lokpaper.com
سه شنبه 1 مرداد 1398 03:31 ب.ظ
Spot on with this write-up, I honestly think this web site
needs a great deal more attention. I'll probably be returning to
see more, thanks for the advice!
plenty of fish dating site
شنبه 29 تیر 1398 03:09 ق.ظ
Undeniably believe that which you said. Your favorite
reason seemed to be on the web the easiest thing
to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people
think about worries that they plainly do not know about. You managed to hit the nail
upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people can take a signal.
Will probably be back to get more. Thanks
quest bars
پنجشنبه 20 تیر 1398 08:39 ق.ظ
At this time it sounds like Expression Engine is the best blogging platform available right now.
(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
everton drakter
سه شنبه 4 تیر 1398 11:10 ب.ظ
I'm not sure exactly why but this site is loading incredibly slow
for me. Is anyone else having this problem or is
it a issue on my end? I'll check back later and see if the problem
still exists. everton drakter
Maglia napoli
یکشنبه 2 تیر 1398 07:40 ق.ظ
Remarkable! Its genuinely awesome paragraph, I have got
much clear idea on the topic of from this post.
Maglia napoli
Liverpool nya trøje
یکشنبه 2 تیر 1398 06:59 ق.ظ
I like the helpful information you provide
in your articles. I will bookmark your weblog and check again here frequently.

I am quite sure I'll learn lots of new stuff
right here! Good luck for the next! Liverpool
nya trøje
Manchester United drakt 2019
شنبه 1 تیر 1398 01:24 ب.ظ
Howdy! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a
new project in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a marvellous job!
Manchester United drakt 2019
womens jonathan villar 5 milwaukee brewers player jersey
سه شنبه 21 خرداد 1398 05:36 ق.ظ
<a href="http://www.amandazipsitup.net/NHL_22/womens-casey-desmith-1-pittsburgh-penguins-premier-home-jersey ">womens casey desmith 1 pittsburgh penguins premier home jersey</a><a href="http://www.amandazipsitup.net/NHL_23/mens-viktor-arvidsson-33-nashville-predators-breakaway-custom-jersey ">mens viktor arvidsson 33 nashville predators breakaway custom jersey</a><a href="http://www.amandazipsitup.net/NHL_24/mens-kyle-turris-8-nashville-predators-replica-away-jersey ">mens kyle turris 8 nashville predators replica away jersey</a><a href="http://www.amandazipsitup.net/NHL_25/mens-new-york-rangers-henrik-lundqvist-fanatics-branded-royal-breakaway-player-jersey ">mens new york rangers henrik lundqvist fanatics branded royal breakaway player jersey</a>
womens jonathan villar 5 milwaukee brewers player jersey http://www.angryapeart.net/MNS_38/womens-jonathan-villar-5-milwaukee-brewers-player-jersey
nike cortez basic premium qs day of the dead
سه شنبه 21 خرداد 1398 05:36 ق.ظ
<a href="http://www.altunbasyapi.net/Shoes_6/colorful-air-jordans-for-women-air-jordans-for-kids ">colorful air jordans for women air jordans for kids</a><a href="http://www.altunbasyapi.net/Shoes_7/air-jordan-x-powder-blue-air-jordan-3-powder-blue-foot-locker ">air jordan x powder blue air jordan 3 powder blue foot locker</a><a href="http://www.altunbasyapi.net/Shoes_8/nike-air-max-90-athletic-blue ">nike air max 90 athletic blue</a><a href="http://www.altunbasyapi.net/Shoes_9/mens-nike-free-tr-flyknit-5.0-yellow-pink ">mens nike free tr flyknit 5.0 yellow pink</a>
nike cortez basic premium qs day of the dead http://www.canyoninc.net/Shoes_3/nike-cortez-basic-premium-qs-day-of-the-dead
youth vince dunn 29 st louis blues authentic away jersey
سه شنبه 21 خرداد 1398 05:36 ق.ظ
<a href="http://www.evolvegreen.net/Shoes_20/mens-nike-sportswear-av15-knit-shorts ">mens nike sportswear av15 knit shorts</a><a href="http://www.evolvegreen.net/Shoes_3/retro-air-jordan-10-size-6 ">retro air jordan 10 size 6</a><a href="http://www.evolvegreen.net/Shoes_4/men-retro-jordan-8 ">men retro jordan 8</a><a href="http://www.evolvegreen.net/Shoes_5/adidas-zx-flux-or-noir-adidas-49-99-%e2%82%ac ">adidas zx flux or noir adidas 49 99 鈧?/a>
youth vince dunn 29 st louis blues authentic away jersey http://www.bcnflatmanagement.net/NHL_21/youth-vince-dunn-29-st-louis-blues-authentic-away-jersey
retro air jordan 10 size 6
سه شنبه 21 خرداد 1398 05:35 ق.ظ
<a href="http://www.speltswealthmanagement.net/MNS_40/womens-marcus-paige-4-charlotte-hornets-black-jersey ">womens marcus paige 4 charlotte hornets black jersey</a><a href="http://www.speltswealthmanagement.net/NCAAF_31/mens-joe-christian-59-presbyterian-college-blue-hose-jersey ">mens joe christian 59 presbyterian college blue hose jersey</a><a href="http://www.speltswealthmanagement.net/NCAAF_32/youth-shane-lemieux-68-oregon-ducks-jersey ">youth shane lemieux 68 oregon ducks jersey</a><a href="http://www.speltswealthmanagement.net/NCAAF_33/youth-ben-powers-72-oklahoma-sooners-jersey ">youth ben powers 72 oklahoma sooners jersey</a>
retro air jordan 10 size 6 http://www.evolvegreen.net/Shoes_3/retro-air-jordan-10-size-6
kids legend matt flanagan 88 washington redskins jersey
سه شنبه 21 خرداد 1398 05:35 ق.ظ
<a href="http://www.mrspaper.net/Shoes_13/820-998329-nike-air-presto-men-blackwhitered ">820 998329 nike air presto men blackwhitered</a><a href="http://www.mrspaper.net/Shoes_14/nike-air-force-1-lunar-mid ">nike air force 1 lunar mid</a><a href="http://www.mrspaper.net/Shoes_15/air-jordan-11-retro-low-cut-red-and-black-colorway ">air jordan 11 retro low cut red and black colorway</a><a href="http://www.mrspaper.net/Shoes_16/nike-air-force-1-mid-white-velvet-brown-light-brown ">nike air force 1 mid white velvet brown light brown</a>
kids legend matt flanagan 88 washington redskins jersey http://www.praxinoscoop.net/NFL_28/kids-legend-matt-flanagan-88-washington-redskins-jersey
nike air max 1 black yellow omega pack
سه شنبه 21 خرداد 1398 05:34 ق.ظ
<a href="http://www.churchonpurpose.net/Shoes_20/nike-men-air-max-pinnacle-nike-men-air-max-2011-11.5-on-online ">nike men air max pinnacle nike men air max 2011 11.5 on online</a><a href="http://www.churchonpurpose.net/Shoes_3/nike-free-tr-focus-flyknit-womens-training-shoe ">nike free tr focus flyknit womens training shoe</a><a href="http://www.churchonpurpose.net/Shoes_4/air-jordan-13-table ">air jordan 13 table</a><a href="http://www.churchonpurpose.net/Shoes_5/reebok-court-victory-pump-wimbledon-x-packer-shoes ">reebok court victory pump wimbledon x packer shoes</a>
nike air max 1 black yellow omega pack http://www.primetimers.net/Shoes_20/nike-air-max-1-black-yellow-omega-pack
nike air max 1 black white
دوشنبه 20 خرداد 1398 04:28 ب.ظ
<a href="http://www.kellyhighpointjobs.com/13/nike-hyperdunk-low-trash-talk-at-house-of-hoops ">nike hyperdunk low trash talk at house of hoops</a><a href="http://www.kellyhighpointjobs.com/14/nike-velcro-air-max ">nike velcro air max</a><a href="http://www.kellyhighpointjobs.com/15/nike-run-air-max ">nike run air max</a><a href="http://www.kellyhighpointjobs.com/16/jordans-wholesale-china-35-dollars ">jordans wholesale china 35 dollars</a>
nike air max 1 black white http://www.fanta-2.org/201606/nike-air-max-1-black-white
nike air max slant pink
دوشنبه 20 خرداد 1398 04:27 ب.ظ
<a href="http://www.e-xtrategy.com/24/adidas-nmd-city-sock-gum-pack2 ">adidas nmd city sock gum pack2</a><a href="http://www.e-xtrategy.com/25/air-jordan-5-anti-fur-mid-red-black-white ">air jordan 5 anti fur mid red black white</a><a href="http://www.e-xtrategy.com/26/womens-nike-flyknit-lunar-3-blue ">womens nike flyknit lunar 3 blue</a><a href="http://www.e-xtrategy.com/27/nike-air-presto-oreo-for-sale ">nike air presto oreo for sale</a>
nike air max slant pink http://www.fayettevilletn.net/32/nike-air-max-slant-pink
nike air force 1 wolf grey mid navy tropical teal
دوشنبه 20 خرداد 1398 04:27 ب.ظ
<a href="http://www.altimmedia.com/28/nike-air-max-plus-tn-ultra-noble-red-port-wine-at-a-great-price-173 ">nike air max plus tn ultra noble red port wine at a great price 173</a><a href="http://www.altimmedia.com/29/black-white-red-jordan-black-white-red-pictures ">black white red jordan black white red pictures</a><a href="http://www.altimmedia.com/3/air-force-1-for-girls ">air force 1 for girls</a><a href="http://www.altimmedia.com/30/air-jordan-whistler-height ">air jordan whistler height</a>
nike air force 1 wolf grey mid navy tropical teal http://www.idtheftagent.com/201410/nike-air-force-1-wolf-grey-mid-navy-tropical-teal
nike air max 1 premium sail obsidian 875844 100
دوشنبه 20 خرداد 1398 04:27 ب.ظ
<a href="http://www.cambridgerx.net/20/mens-asics-gel-lyte-5-yellow-blue ">mens asics gel lyte 5 yellow blue</a><a href="http://www.cambridgerx.net/21/womens-black-and-purple-nike-shox ">womens black and purple nike shox</a><a href="http://www.cambridgerx.net/22/nike-kyrie-3-sky-blue ">nike kyrie 3 sky blue</a><a href="http://www.cambridgerx.net/23/img-1193 ">img 1193</a>
nike air max 1 premium sail obsidian 875844 100 http://www.beluardo.com/33/nike-air-max-1-premium-sail-obsidian-875844-100
where to get air jordans online order air jordans online
دوشنبه 20 خرداد 1398 04:26 ب.ظ
<a href="http://www.shipmentbangkok.com/39/nike-air-max-dt-2 ">nike air max dt 2</a><a href="http://www.shipmentbangkok.com/4/air-jordan-b-mo-gold-pink ">air jordan b mo gold pink</a><a href="http://www.shipmentbangkok.com/40/nike-air-flight-89-bred-black-cement-grey-red-for-sale-3 ">nike air flight 89 bred black cement grey red for sale 3</a><a href="http://www.shipmentbangkok.com/5/cheap-jordans-from-china-paypal ">cheap jordans from china paypal</a>
where to get air jordans online order air jordans online http://www.weddingvideographyscotland.com/31/where-to-get-air-jordans-online-order-air-jordans-online
can you buy viagra in bangkok
جمعه 17 خرداد 1398 11:07 ب.ظ

Amazing blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers? I'm planning to start my own site soon but I'm a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option? There are so many choices out there that I'm completely confused .. Any tips? Bless you!
gamefly free trial
پنجشنبه 16 خرداد 1398 05:03 ب.ظ
It's genuinely very complex in this full of activity life to listen news
on TV, so I only use world wide web for that purpose,
and get the most recent information.
gamefly free trial
یکشنبه 12 خرداد 1398 04:55 ق.ظ
Nice weblog here! Additionally your site a lot up very fast!

What web host are you using? Can I am getting your affiliate
link to your host? I desire my site loaded up as quickly as yours lol
air jordan retro wu tang
شنبه 11 خرداد 1398 05:55 ق.ظ
<a href="http://www.daprotisllc.com/1/mens-nike-cortez-blue-orange ">mens nike cortez blue orange</a><a href="http://www.daprotisllc.com/10/noir-hommes-gris-fonc-chaussures-nike-flyknit-roshe-run-chaussures-allemagne ">noir hommes gris fonc chaussures nike flyknit roshe run chaussures allemagne</a><a href="http://www.daprotisllc.com/11/air-jordan-iv-retro-mens-shoes-air-jordan-iv ">air jordan iv retro mens shoes air jordan iv</a><a href="http://www.daprotisllc.com/12/nike-kobe-11-flyknit-black-grey ">nike kobe 11 flyknit black grey</a>
[url=http://www.colgate-mail.com/36/air-jordan-retro-wu-tang]air jordan retro wu tang[/url]
limited edt x reebok the pump 25th anniversary
شنبه 11 خرداد 1398 05:51 ق.ظ
<a href="http://www.prava-traktor.com/17/nike-free-zoom-5.0 ">nike free zoom 5.0</a><a href="http://www.prava-traktor.com/18/nike-free-flyknit-4.0-white-multicolor ">nike free flyknit 4.0 white multicolor</a><a href="http://www.prava-traktor.com/19/nike-air-max-1-january-2012-releases ">nike air max 1 january 2012 releases</a><a href="http://www.prava-traktor.com/2/adidas-pitch-black-nmd ">adidas pitch black nmd</a>
[url=http://www.michigancoffeeconnection.com/36/limited-edt-x-reebok-the-pump-25th-anniversary]limited edt x reebok the pump 25th anniversary[/url]
how to get help in windows 10
سه شنبه 7 خرداد 1398 03:32 ب.ظ
What's up colleagues, its fantastic piece of writing on the topic of educationand fully defined, keep it up
all the time.
pharmacies shipping to usa
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 09:47 ق.ظ
Thanks for the marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you're a great
author.I will make certain to bookmark your blog and will
eventually come back very soon. I want to encourage that
you continue your great work, have a nice weekend!
minecraft free download pc
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 02:19 ق.ظ
It's hard to come by experienced people for this topic, however,
you sound like you know what you're talking about! Thanks
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo